SLAVLJE NA ALLIANZ ARENI: Moćni Bayern okončao san PSG-a o osvajanju Lige prvaka

Bayern je na Allianz Areni pobijedio PSG sa 2:0 u uzvratnom susretu osmine finala Lige prvaka i s ukupnih 3:0 prošao u četvrtfinale.

U prvom dijelu nismo vidjeli pretežito zanimljiv nogomet, a na prvu pravu šansu čekali smo do 25. minute kada je Messi u gužvi nakon dodavanja Mendesa došao do lopte, ali su ga zaustavili Sommer i De Ligt.

Šest minuta kasnije do prednosti je mogao Bayern. Musiala se izvukao na lijevu nogu, ali je šutirao iz teške pozicije pa je Donnarumma uspio zaustaviti njegov pokušaj.

I onda u 38. minuti dogodila se situacija koja se ispostavila kao ključna na susretu. Neoprezni Sommer je izgubio loptu, Vitinha neometan šutirao s ruba kaznenog prostora, ali je De Ligt uspio klizećim startom izbaciti loptu s gol-linije i spasio domaćine.

Na početku drugog dijela Choupo-Moting je zabio gol glavom nakon centaršuta Daviesa, ali označena je nedozvoljena pozicija Mullera koji je pokušao igrati loptom nakon pokušaja Kamerunca.

Napokon, Bayern je do prednosti stigao u 61. minuti. Bila je to kardinalna greška Verrattija. Goretzka i Muller su mu zajedničkim snagama oduzeli loptu na rubu kaznenog prostora gostiju, a Goretzka je zatim proslijedio loptu Choupo-Motingu koji je pogodio praznu mrežu za 1:0.

Mogao je PSG odmah izjednačiti, ali Sommer je maestralnom intervencijom zaustavio pokušaj glavom Ramosa u 64. minuti. Isti igrač je u 81. minuti iz slične situacije još jednom glavom uputio udarac tik pored stative, što je bio kraj svih nadanja PSG-a.

U 90. minuti nakon brzog kontranapada Gnabry je lijepo poentirao i postavio konačnih 2:0.

Bayern je tako zadržao stopostotni učinak u Ligi prvaka (osam pobjeda iz osam utakmica), a ples kuglica četvrtfinala Lige prvaka održat će se 17. marta.