SLAVLJE NA BILINOM POLJU: Prevljak pogodio za prvu pobjedu BiH u Ligi nacija

Nogometaši BiH slavili su u Zenici na Bilinom Polju protiv Rumunjske rezultatom 1:0, u susretu 2. kola B Lige nacija.

Navijači na Bilinom Polju prvo pravo uzbuđenje vidjeli su tek u 43. minuti utakmice. Džeko je šutirao, ali je golman Rumunjske zaustavio uz manje poteškoće i bio je to jedini pokušaj u okvir gola ‘Zmajeva‘ u prvom dijelu.

Nastavak utakmice je počelo trostrukom izmjenom u redovima BiH. U u igru su ušli Pjanić, Hadžiahmetović i Prevljak, a izašli su Prcić, Cimirot i Džeko, koji se u prvom dijelu žalio na ozljedu.

Zmajevi‘ su bili bolji, ali pravih prilika nije bilo. Ipak, u 69. minuti dogodio se trenutak odluke. Duljević je probio po lijevoj strani, ubacio loptu, golman gostiju je odbio, a na pravom mjestu našao se Prevljak koji je pogodio za 1:0.

Do kraja susreta ‘Zmajevi‘ su majstorski sačuvali prednost i ostvarili su važnu pobjedu koja će im sigurno puno značiti za predstojeće utakmice.

BiH sada ima četiri boda i dijeli lidersku poziciju na ljestvici s reprezentacijom Finske.