SLAVLJE NA EMIRATESU: Arsenal ‘petardom’ prekinuo crnu seriju i vratio se u borbu za vrh

Nogometaši Arsenala su u dvoboju 21. kola engleske Premier lige deklasirali ekipu Crystal Palacea rezultatom 5:0 na Emiratesu i prekinuli seriju od četiri susreta bez pobjede.

Ekipa Mikela Artete ovom pobjedom poravnala se s Manchester Cityjem i Aston Villom na 43 boda te ima dva boda manje od prvoplasiranog Liverpoola, koji ima i susret manje.

Arsenal je poveo već u 11. minuti kad je Gabriel lijepo pogodio glavom na asistenciju Ricea iz kornera. U 37. minuti Saka je izveo udarac iz kuta, opet je Gabriel sjajno skočio i poslao loptu još jednom u gol, a on je na kraju upisan kao autogol golmana Hendersona.

Sve je bilo riješeno u 59. minuti kad je Trossard pogodio za 3:0, a goste je s dva pogotka u samom finišu dotukao Martinelli.

Arsenal u narednom kolu ide na noge Nottingham Forestu, a nakon toga u velikom derbiju dočekuje Liverpool.