SLAVLJE NA MAKSIMIRU: Dinamo nakon produžetaka izbacio žilave Norvežane i izborio Ligu prvaka!

Nogometaši zagrebačkog Dinama plasirali su se u grupnu fazu Lige prvaka pobjedom u uzvratnoj utakmici nakon produžetaka protiv norveškog Bodo/Glimta rezultatom 4:1.

Nakon što su u prvoj utakmici poraženi 1:0, ‘Modri‘ su samo za 45 minuta susreta na Maksimiru uspjeli doći do rezultata koji ih je u tom trenutku vodio u grupnu fazu elitnog natjecanja.

Prvo je Oršić u četvrtoj minuti načeo mrežu Norvežana, a u 35. minuti Bruno Petković je zabio možda i gol karijere. Ristovski je ubacio u kazneni prostor, Petković je primio i onda fantastičnim udarcem makazicama zabio za 2:0.

Bodo je u nastavku utakmice dominirao i zasluženo je smanjio rezultat na 2:1 u 70. minuti kada je poentirao Gronbaek.

Utakmica je na kraju otišla u produžetke i taman kada su svi očekivali kaznene udarce, Drmić je u 117. minuti zabio za 3.1, da bi veliku pobjedu Dinama za konačnih 4:1 potvrdio Bočkaj u 120 minuti.

Ždrijeb grupne faze održat će se u četvrtak u Nyonu s početkom u 18 sati.