SLAVLJE NA OLD TRAFFORDU: Manchester United ‘pomeo’ nemoćni Chelsea i izborio plasman u Ligu prvaka

Manchester Uniteda slavio je na Old Traffordu u 32. kolu Premier lige protiv Chelseaja rezultatom 4:1 te su tako i matematički plasirao u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Susret je sjajno počeo za domaćine s obzirom na to da je Casemiro zabio već u šestoj minuti. Eriksen je majstorski ubacio s lijeve strane, a Brazilac se fantastično snašao i poentirao glavom.

Chelsea je nakon toga preuzeo inicijativu te je bio bolji protivnik, ali do gola jednostavno nije mogao. Kazna je uslijedila u samoj završnici prvog poluvremena kada je Sancho probio po desnoj strani i lijepo uposlio Martiala koji je zabio za 2:0.

United je do trećeg pogotka došao u 73. minuti kada je Bruno Fernandes prvo izborio kazneni udarac, a onda i sam realizirao udarac s bijele točke.

Svega pet minuta kasnije nova kardinalna greška u zadnjoj liniji Chelseaja, a na kraju se Rashford sjajno oslobodio čuvara i matirao golmana. Počasni pogodak za ‘Bluese‘ postigao je Joao Felix minutu prije kraja susreta.

United je ovom pobjedom preskočio Newcastle i smjestio se na treću poziciju Premier lige, ali i osigurao plasman u Ligu prvaka jer kolo prije kraja petom Liverpoolu bježi šest bodova. Chelsea je ostao na 12. poziciji.