SLAVLJE U MüNCHENU: Bayern nakon rovovske bitke eliminirao Arsenal i izborio polufinale Lige prvaka

170424Kimmich

Bayern München plasirao se u polufinale Lige prvaka nakon što je u dvomeču četvrtfinala nadigrao Arsenala ukupnim rezultatom 3:2.

U prvom dvoboju igranom u Londonu bilo je neodlučeno 2:2, dok je Bayern večeras na svom terenu u Münchenu slavio s minimalnih 1:0.

U prvom dijelu igralo se većinom na sredini terena te nijedna momčad nije dominirala u posjedu lopte. No, Arsenal je imao konkretnije šanse, ali je briljirao Neuer koji je zaustavio pokušaje Odegaarda i Martinellija.

Nastavak susreta započeo je vrlo dobrom šansom Bayerna kada je okvir gola u dva navrata bio spasitelj Arsenala nakon pokušaja Goretzke i Guerreira.

Međutim, sreća je goste napustila u 63. minuti. Bio je to dug napad Bavaraca kada je na kraju Guerreiro ubacio, a Kimmich iz drugog plana zabio za 1:0 i veliko slavlje domaćina.

Premda je bio u rezultatskom deficitu, Arsenal se u nastavku dvoboja nije uspio nametnuti, a zadnja linija Bayerna je bila besprijekorna i na kraju sačuvala svoju mrežu netaknutom što im je osiguralo plasman u polufinale.

Bayern će u polufinalu najelitnijeg klupskog nogometnog natjecanja igrati protiv pobjednika dvoboja Manchester City i Real Madrid.