Slavlje u sjevernom Londonu: Velika pobjeda Tottenhama u derbiju protiv Manchester Uniteda

U derbi utakmici 2. kola engleske Premier lige Tottenham je na svom stadionu pobijedio Manchester United rezultatom 2:0.

Prvu veliku priliku imali su gosti preko Bruno Fernandesa glavom u 36. minuti, ali je loše šutirao. S druge strane, Pedro Porro pogađa okvir gola u 40. minuti.

Bez pogodaka se otišlo se na odmor. U 49. minuti akcija domaćih rezultirala je vodećim pogotkom, a loptu je pod prečku zakucao 20-godišnji Pepe Matar Sarr.

Tri minute kasnije United pogađa okvir gola. Anthony je razornim udarcem pogodio prečku.

Kako se dvoboj bližio kraju, tako je i Tottenham bio sve opasniji, dok je United sve teže pratio visoki ritam. Gosti nisu uspjeli ni zaprijetili, a primili su i drugi pogodak.

Igrala se 83. minuta kada je Ivan Perišić ubacio loptu u peterac, a Lisandro Martinez je lošom reakcijom preusmjerio u vlastitu mrežu.

Na kraju je završeno rezultatom 2:0 tako da Tottenham skače na diobu drugog mjesta sa četiri osvojena boda. Manchester United je na desetom mjestu s tri boda.