Snijegom okovani Kiev nije pokolebao bavarsku mašineriju, Ronaldo ponovo koban po Villarreal

Nogometaši Bayerna savladali su momčad Dynamo Kieva u sklopu 5. kola Lige prvaka rezultatom 2:1.

Neposredno prije početka utakmice na Olimpijskom stadionu u Kievu, snijeg je organizatorima napravio velike probleme.

Međutim, oni se nisu odnosili i na gostujuće nogometaše koji su već do 42. minute osigurali pitanje pobjednika.

Prvo je u 14. minuti na spektakularan način škaricama mrežu Bushchana pogodio Lewandowski, da bi u 42. prolazak Bayerna u nokaut fazu takmičenja povrdio Kingsley Coman.

Sve što je Dynamo uspio uraditi do kraja utkamice je utješni pogodak preko Garmasha u 70. minuti susreta.

U drugoj utakmici ovog termina, nokaut fazu Lige prvaka je također osigurao i Manchetser United pobjedom nad Villarrealom od 2:0.

Ponovo je za španski tim bio koban Cristiano Ronaldo koji je zatresao mrežu ‘Žute podmornice’ u 78. minutu.

Pobjedu engleskog velikana potvrdio je Jadon Sancho svojim prvim pogotkom u dresu novog kluba.