Sociedad u potpunosti nadigrao Benficu i napravio ogroman korak ka nokaut fazi, Union Berlin došao do prvih bodova u Ligi prvaka

Odigrana su prva dva susreta večerašnjeg programa 4. kola Lige prvaka. Napoli i Union Berlin su remizirali (1:1), a Real Sociedad je pobjedom nad Benficom (3:1) napravio veliki korak ka nokaut fazi elitnog takmičenja.

Napoli i Union Berlin su na stadionu Diego Armando Maradona podijelili bodove odigravši 1:1, a njemački tim je tako osvojio svoj prvi bod u Ligi prvaka.

Do pogotka je Napoli stigao u 30. minuti kada je Anguissa iz blizine glavom zatresao mrežu gostiju na asistenciju Di Lorenza, ali je odlukom sudija iz VAR sobe gol poništen zbog prekršaja. No, nije ni VAR mogao spasiti Union u 39. minuti kada Politano pogađa za 1:0.

Izjednačio je Union u 52. minuti nakon sjajnog kontranapada, koji na asistenciju Beckera golom kruniše Fofana za 1:1. Priliku za preokret je nedugo nakon toga propustio Becker.

U drugom je meču Real Sociedad sve riješio u prvih dvadesetak minuta. Već u 6. je Merino “načeo” mrežu Benfice, da bi potom Oyarzabal i Barrenetxea povisili na nedostižnih 3:0.

Pokušala se Benfica vratiti i u 49. minuti je preko Rafe Silve smanjila na 3:1, ali jasno je bilo da je poraza spašava samo čudo.

Sociedad je sada na korak od nokaut faze jer je lider grupe D s 10 bodova, tri više od Intera i sedam od RB Salzburga koji večeras u Austriji imaju međusobni okršaj. Benfica je posljednja, bez bodova.