Šok na otvaranju sezone: Brighton ‘nokautirao’ Manchester United na Old Traffordu

Nogometaši Brightona slavili su na Old Traffordu u prvom kolu Premiershipa protiv ekipe Manchester Uniteda 2:1 i tako najavili još jednu turobnu sezonu za ‘Crvene vragove’.

United je od početka susreta dominirao u posjedu lopte, ali su gosti neprestano prijetili pa su u prvom dijelu uputili više od 10 udaraca prema Davidu de Gei.

Nakon pola sata igre Pascal Gross je rutinski pospremio loptu u praznu mrežu nakon dodavanja Dannyja Welbecka te tako šokirao domaće koje je po prvi put u Premier ligi vodio novi menadžer Erik ten Hag.

Samo devet minuta kasnije, uslijedio je novi šok na Old Traffordu s obzirom na to da je raspoloženi Gross zakucao loptu pod prečku za velikih 0:2. Ujedno je to bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku susreta vidjeli smo drugu sliku na terenu. Brighton nije više bio tako opasan kao u prvom dijelu susreta, dok je United krenuo u totalni napad.

Pritisak je urodio plodom u 68. minuti kada je Alexis Mac Allister zatresao vlastitu mrežu, ali ostatak susreta United je bezidejno napadao pa nije mogao izbjeći poraz na otvaranju nove sezone.