Šokantan poraz zahuktalog Napolija, Dinamo i Zvezda uspješni na teškim gostovanjima

Nogometaši Napolija poraženi su na domaćem terenu u 2. kolu Evropske lige.

Bolji od zahutale italijanske ekipe bio je Spartak iz Moskve sa 3:2 u utakmicu u kojoj su viđena čak dva cvrena kartona.

Elmas je u prvoj minuti doveo Napoli u vodstvo, ali je Rui u 29. minuti dobio direktan crveni karton koji je u drugom dijelu stigao na naplatu.

Promes je poravnao rezultat, a Ignatov je 25 minuta kasnije u potpunosti preokrenuo rezultat.

Promes u 90. postiže i svoj drugi pogodak na meču, a poraz Napolitanaca ublažio je Osimhen u sudijskoj nadoknadi.

Napoli je treće planisrana momčad grupe C, dok je Spartak na drugom mjestu sa tri boda.

Zagrebački Dinamo slavio je u Genku protiv istoimene ekipe rezultatom 3:0 i pokazao ogromnu klasu na bitnom testu.

Hrvatski predstavnik je na drugom mjestu grupe H sa tri boda, dok je Genk poziciju ispod sa istim brojem bodova.

Za ‘Modre’ su pogađali Ivanušev i Petković u dva navrata sa bijele tačke.

Teško gostovanje prebrodila je i to veoma uspješno momčad Crvene zvezde pobjedom u Razgradu kod Ludogoretsa rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na susretu postigao je Kanga u 64. minuti.

Beogradski velikan prvoplasirana je momčad grupe F, a Ludogorets je na trećem mjestu sa jednim bodom.