ŠOKANTAN RASPLET: Bivši selektor BiH doživio veliki neuspjeh

Kayserispor kojeg trenira Robert Prosinečki ispao je iz turske lige nakon poraza od Trabzonspora (2:1).

Uoči zadnjeg kola tim bivšeg selektora Bosne i Hercegovine morao je pobijediti drugoplasirani Trabzonspor kako bi osigurao ostanak u elitnom razredu turskog nogometa.

Trabzonspor je poveo u 63. minuti pogotkom Novaka, u 86. je izjednačio Pedro Henrique, a u šestoj minuti sudačke nadoknade za pobjedu Trabzonspora zabio je Sorloth.

U turskim medijima sve se glasnije spominje kako upravo Trabzonspor želi Prosinečkog naredne sezone na klupi svog tima jer je izvjesno da će hrvatski stručnjak napustiti Kayserispor.

Iako će sezonu završiti na drugom mjestu, Trabzonspor neće igrati Europu. Zbog kršenja financijskog fair-playa dobio je suspenziju od jedne sezone.

Prosinečki je kormilo Kayserispora preuzeo 30. decembra prošle godine. Prije toga je vodio reprezentacije BiH i Azerbajdžana te trenirao Kayserispor i Crvenu zvezdu.