Souček spasio West Ham poraza, Brighton ispustio vodstvo u završnici utakmice

U drugom susretu nedjeljnog programa 15. kola engleskog Premiershipa West Ham i Brighton odigrali su 2:2.

Brighton je do 82. minute imao vodstvo i bio je na korak do treće ovosezonske pobjede. Međutim, West Ham je pogotkom Součeka u 82. minuti izvukao bod.

Gosti su poveli u 44. minuti preko Maupaya. Domaćini su u drugom dijelu krenuli po izjednačenje i to im se na kraju isplatilo. ‘Čekićari‘ su na 1:1 poravnali u 60. minuti pogotkom Johnsona. No, samo deset minuta kasnije uslijedio je novi šok za londonski sastav.

Brighton je poveo 2:1 pogotkom kapetana Dunka. Sudac je gledao VAR snimku zbog mogućeg igranja rukom, ali na kraju je odlučio priznati gol.

Ipak, u završnici utakmice West Ham je nekako uspio izvući bod. Junak je bio češki reprezentativac Tomaš Souček koji je u 82. minuti pogodio za 2:2 i tako spasio svoju ekipu šestog ovosezonskog poraza.

West Ham je na 10. poziciji Premier lige sa 22 boda, dok je Brighton 16. sa devet bodova manje.