Southampton novom pobjedom skočio na prvo mjesto, Burnley pobjegao sa začelja

Southampton je upisao petu pobjedu u zadnjih šest utakmica, pobijedivši u osmom kolu Premier lige na svom terenu Newcastle sa 2:0 i time je preuzeo prvo mjesto na tablici.

Che Adams je u sedmoj minuti doveo ‘Svece‘ u vodstvo,a konačnih 2:0 postavio je Stuart Armstrong u 82. minuti.

Southampton je na vrhu Premier lige sa 16 bodova, koliko ima i drugoplasirani Liverpool, uz susret manje i lošiju gol-razliku. Na trećem mjestu je Leicester sa 15 bodova, dok je Newcastle ostao 11. s 11 osvojenih bodova.

U prvom susretu osmog kola Brighton i Burnley su odigrali bez golova. Ovim bodom se Burnley pomjerio sa zadnjeg na predzadnje mjesto sa dva boda, dok je Brighton 16. sa šest osvojenih bodova.

U subotu su na programu četiri susreta osmog kola u kojima igraju: Everton – Manchester United (13.30), Crystal Palace – Leeds (16.00), Chelsea – Sheffield United (18.30) i West Ham – Fulham (21.00).