Southampton produbio agoniju Chelseaja, Nottingham učinio veliku uslugu Arsenalu

Nogometaši Southamtpona režirali su najveće iznenađenje 24. kola engleskog Premiershipa pobjedom na Stamford Bridgeu protiv Chelseaja rezultatom 1:0.

Fenjeraš je iskoristio katastrofalno stanje u taboru ‘Plavaca’ i osvojio zlatna vrijedna tri boda u obrbi za opstanak u društvu najboljih.

Jedini pogodak na susretu postigao je fenomenalni Ward-Prowse iz slobodnog udarca u dusijkoj nadoknadi prvog dijela.

Chelsea je trenutno 10. na tabeli Premiershipa sa 31 bodom, dok je Southampton na začelju sa 18 bodova.

Nottingham Forrest je također režirao veliko iznenađenje kada je Manchester Cityju dozvolio samo jedan bod na domaćem terenu.

Silva je doveo ‘Građane’ u vodstvo u 41. minuti, ali je konačan rezultat postavio Wood u 84. minuti za veliko slavlje na City Groundu.

City sada ponovo ima dva boda zaostatka i utakmicu više u odnosu na prvoplasirani Arsenal koji ima 54 boda.

Nottingham je 13. i nakon 23 utakmice ima 25 bodova.