Southampton u spektakularnom okršaju bolji od Tottenhama, City rutinski protiv Brentforda

Nogometaši Southamptona slavili su ogromnu pobjedu nad Tottenhamom rezultatom 3:2 u okviru 24. kola Premiershipa.

Tottenham je u vodstvo stigao u 18. minuti kada Bendarek pogađa vlastitu mrežu, ali ‘Sveci’ se nisu predavali.

Gosti bolju igru krunišu u 23. minutu preko Broje, ali su do kraja poluvremena imali nekoliko izglednih prilika za preokret.

Međutim, do toga nije došlo, a na naredni pogodak se čekalo sve do 70. minute i od tada počinje prava ludnica na terenu.

Prvo je Son na erupciju oduševljenja doveo ‘Spurse’ u vodstvo, a u narednih 12 minuta Southamtpon stiže do izjednačenja i konačnog preokreta.

Pogađali su Elyounoussi u 79. i Adams u 82. minuti na asistencije maestralnog Ward-Prowsea.

Tottenham je mogao bar do boda u sudijskoj nadoknadi, ali je pogodak Bergwijna poništen zbog ofsajda.

Southampton nakon velikog trijumfa zauzima odličnu desetu poziciju Premiershipa sa 28 osvojenih bodova. Tottenham je sedmi sa 36 bodova i sve je dalje od plasmana u evropska takmičenja naredne sezone.

U istom terminu, Manchester City je rutinski na Etihadu savladao Brentford sa 2:0 (Mahrez 40′, De Bruyne 69′). Norwich je remizirao sa Crystal Palaceom 1:1, baš kao i Aston Villa sa Leedsom 3:3.