Southampton zaustavio ‘razdrmani’ Chelsea, fantastični Mitrović nastavlja tresti protivničke mreže

Danas su odigrana tri zanimljiva duela petog kola engleskog Premiershipa, dok je poraz u ovom kolu upisao Chelsea.

Naime, ‘Plavci’ su na jugu Engleske poraženi od ekipe Southamptona rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Chelsea je od 23. minuta imao prednost od jednog pogotka, kada je Sterling tresao mrežu domaćina, da bi nakon toga uslijedio sjajan preokret ‘Svetaca’.

Prvo je Lavia već u 28. minutu izjednačio na 1:1, a Armstrong u prvom minutu sudačke nadoknade prvog poluvremena pogađa za konačnih 2:1.

U preostala dva odigrana duela Fulham je upisao tri boda savladavši Brighton sa 2:1, dok je strijelac prvog pogotka bio fantastični Aleksandar Mitrović. Autogol je postigao Dunk, a pogodak za Brighton dao je Mac Allister iz penala u 59. minutu.

Zanimljiv susret odigrali su još Crystal Palace i Brentford. Završeno je pobjelom bodova sa konačnim rezultatom 1:1.