Spalletti i ekipa nastavljaju sa sjajnom formom, Napoli pobijedio i Atalantu u Bergamu

Nogometaši Napolija su u okviru 13. kola talijanske Serie A savladali Atalantu u gostima rezultatom 2:1.

Igrao se tek 18. minut kada je sudija Marijani dosudio penal za domaće nakon gledanja VAR-a, a precizan sa bijele tačke bio je Ademola Lookman.

No, radost navijača Atalante trajala je svega četiri minuta jer je sjajni Victor Osimhen na asistenciju Zielinskog glavom pogodio mrežu protivnika za 1:1.

Nigerijac je bio zaslužan i za drugi pogodak Napolija. U 35. minutu asistirao je za Elmasa koji donosi preokret Spallettijevoj ekipi i postavlja konačnih 2:1.

Napoli je tako u direktnom okršaju sa rivalom za prvu poziciju Serie A osvojio svoj 35. bod, te sada upravo drugoplasiranom timu iz Bergama bježi čak osam bodova..