Španija i Portugal odigrali novi remi, Haaland utišao ‘Orlove’ u Beogradu u 1. kolu Lige nacija

Nogometna reprezentacija Portugala remizirala je protiv Portugala u prvom susretu Lige nacija A rezultatom 1:1.

Španci su propustili priliku da upišu tri boda budući da je Portugal stigao do izjednačenja u samom finišu utakmice.

‘Crvena Furija’ je do vodstva došla u 25. minutu preko Alvara Morate i sjajnog kontranapada, ali je podijelu bodova režirao rezervista Horta.

U 82. minuti Horta je ispratio asistenciju Cancela i svom timu donio prvi bod u novom ciklusu UEFA-inog takmičenja.

Zanimljiv je i podatak da je ovo peta uzastopna utakmica ova dva rivala koja je završena bez pobjednika.

U drugom meču Lige nacija A Češka je kao domaćin sa 2:1 pobijedila Švicarsku.

Zanimljiv susret odigrale su momčadi Srbije i Norveške u Beogradu, a pobjedu je odnijela gostujuća momčad.

Nezaustavljivi Erling Haaland utišao je publiku u Beogradu u 26. minuti kada je iskoristio progiravanje Pedersona.

Za ‘Orlove’ je ovo bio prvi službeni poraz nakon godinu dana, tačnije od novembra 2020. godine kada je Škotska slavila također u Beogradu.

U drugom meču ove grupe, Švedska je sa sigurnih 2:0 slavila protiv Slovenije u gostima.

Što se tiče susreta u Ligi nacija B, Izrael i Island su remizirali rezultatom 2:2.

U Ligi nacija C Grčka je sa minimalnih 1:0 savladala Sjevernu Irsku na teškom gostovanju.