Španija u sjajnoj polufinalnoj utakmici porazila Italiju i zakazala fantastično finale Lige nacija sa Hrvatskom

Španija je večeras nakon Hrvatske postala drugi finalist Lige nacija. ‘Crvena furija’ je poslije dramatičnog finiša pobijedila selekciju Italije sa 2:1.

Početak susreta bio je furiozan na obje strane pošto su u prvih 15-ak minuta viđena dva pogotka, odnosno po jedan i za Italiju i za Španiju.

Pino je već u trećem minutu sjajno iskoristio poigravanje i grešku Bonuccija te je matirao Donnarummu za 1:0, da bi odmah u 11. minutu Immobile vratio stvari na početak sa penala.

Nastavak je donio mnogo šansi. Alvaro Morata se nije posebno proslavio pred golom Italijana, dok je na drugoj strani Unai Simon odlično zaustavio udarac Fratesija.

Pobjednik je odlučen tek u 88. minutu. Tada je Joselu izbjegao ofsajd zamku nakon šuta Rodrija i uspio je poslati loptu u mrežu gola na kojem je stajao čuvar mreže francuskog PSG-a za konačnih 2:1.

Dakle, finale ovogodišnje Lige nacija na programu je u nedjelju od 20:45 sati, a snage će odmjeriti Španija i Hrvatska. Utakmicu za treće mjesto odigrat će Nizozemska i Italija isti dan, ali od 15:00 sati.