Španija u spektakularnoj utakmici nakon produžetaka eliminisala Hrvatsku

Nogometna reprezentacija Španija prošla je u četvrtfinale Evropskog prevenstva nakon pobjede nad Hrvatskom rezultatom 5:3.

Monotonu utakmicu na Parken Stadionu u Kopenhagenu prekinuo je golman reprezentacije Španije.

Simon je nespretno dodavanje Pedrija u 20. minuti pospremio u svoju mrežu i tako Hrvatskoj donio vodstvo.

Međutim, iako je Hrvatska nastavila igrati hrabro, Španci stižu do izjednačenja u najboljem mogućem trenutku, odnosno 38. minuti.

Pogodio je Sarabia na asistenciju Gaye i tako nagovijestio još bolji nastavak susreta.

Španija je u 57. minuti preko Azpilicuete i konačno režirala preokret, a na 3:1 je povosio sjajno Ferran Torres 20 minuta kasnije.

Tračak nade Hrvatskoj je vratio Mislav Oršić u 85. minuti, da bi u 90.+2 minuti Pašalić donio novo izjendačenje na ovoj sjajnoj utakmici.

U produžetke se ubrzo ušlo sa novim pogotkom. Konačno je pogodio Alvaro Morata i tako ponovo Špance doveo na prag plasmana u narednu fazu.

Na dva pogotka razlike povisio je Oyarzabal u 103. minuti i tada je bilo jasno da će Španija dalje.

Španija će u četvrtfinalu EURO-a igrati protiv bolje iz duela Francuske i Švicarske.