Španjolcima nije pomoglo ni 38 poena Rubija: SAD je u polufinalu Olimpijskih igara

Košarkaši SAD-a plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju pobjedom nad Španjolskom rezultatom 95:81.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo izjednačeno. Amerikanci su prvi otišli na osjetniju razliku od plus sedam (17:10), ali na kraju prve četvrtine Španjolci su vodili sa 21:19.

Nakon toga je u drugoj četvrtini Španjolska povela sa plus deset (39:29), ali su se Amerikanci vratili i na odmor se otišlo pri rezultatu 43:43.

U trećoj četvrtini Kevin Durant je ubacio u brzinu više, te je serijom koševa odveo SAD do ogromnih plus 16 (65:49). Međutim, na početku zadnje četvrtine Španjolci su se još jednom vratili, te su smanjili na samo četiri poena minusa (69:65).

Tada su na scenu stupili Damian Lillard i Jayson Tatum koji su pet minuta prije kraja susreta odveli SAD na plus 15 (81:66) i tada je postalo jasno da će se Španjolska oprostiti od Olimpijskih igara u četvrtfinalu.

Durant je bio najefikasniji kod Amerikanaca sa 29 poena, dok je čak 38 na drugoj strani ubacio Ricky Rubio.

SAD će u polufinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Australija – Argentina.