Španjolska je u finalu Lige nacija! Furija na krilima sjajnog Torresa izbacila europske prvake

Nogometaši Španjolske izborili su finale Lige nacija nakon što su večeras na stadionu San Siro u Milanu pobijedili reprezentaciju Italije 2:1.

Furija‘ se tako na neki način revanširala ‘Azzurrima‘ koji su ih minulog ljeta pobijedili u polufinalu Europskog prvenstva i na kraju otišli do naslova prvaka.

Neprepoznatljiva Italija je u potpunosti podbacila u prvih 45 minuta, a raspoloženi gosti su u vodstvo došli u 17. minuti. Oyarzabal je lijepo ubacio s lijeve strane, a na pravom mjestu bio je Ferran Torres koji dovodi Španjolsku u prednost.

Na pozornicu je potom stupio kapetan Italije Bonucci koji prvo u 30. minuti dobiva žuti karton zbog nesportskog ponašanja, a tri minute prije odlaska na odmor i drugi zbog udarca laktom. Tako je Italija ostala s igračem manje već nakon prvih 45 minuta.

Kazna je stigla u drugoj minuti nadoknade prvog dijela. Oyarzabal je još jednom probio po lijevom boku i uputio precizan ubačaj, a fantastični Torres još bolje reagirao glavom i udvostručio prednost ‘Furije‘.

S igračem manje Italija očekivano nije mogla nametnuti svoj ritam protiv raspoložene Španjolske, koja je do kraja susreta igrala u ofenzivnom ritmu pa su tako propustili nekoliko dobrih šansi iz velikog broja opasnih napada.

Međutim, Italija je u završnici susreta ipak došla do pogotka. Chiesa je sedam minuta prije kraja utakmice istrčao odličnu kontru i potom nesebično uposlio Pellegrinija kojem nije bilo teško poslati loptu u gol gostiju.

Ipak, vremena za potpuni povratak više nije bilo pa je Španjolska upisala pobjedu konačnim rezultatom 2:1 i plasirala se u finale Lige nacije gdje će protiv pobjednika susreta između Belgije i Francuske koji je na rasporedu sutra.