Španjolska teže od očekivanog do pobjede protiv Japana!

Španjolska rukometna reprezentacija imala je neočekivanih problema protiv Japana, ali na kraju je ipak upisala pobjedu.

Trebala je to biti rutinska utakmica za moćne Španjolske, ali gotovo se pretvorila u noćnu moru. Od prve minute Japanci su se pokazali kao tvrd orah, poveli su 3:0, a prvi gol Španjolska je postigla tek u devetoj minuti.

Japan je krajem prvog poluvremena vodio i 9:7, a na odmor je odnio prednost 11:10. U nastavku je Španjolska s tri gola u dvije minute došla do preokreta i do kraja susreta nije ispustila vodstvo.

Ekspresno je Španjolska s tri gola u samo dvije minute na startu drugog dijela došla do preokreta i do kraja susreta prednost nije ispuštala. Japan se pokušavao vratiti, ali Španjolci su kontrolirali susret i slavili s 26:22.

Rodrigo Corrales upisao je 12 obrana, osam golova postigao je Ferran Sole, dok je kod Japana Akihito Kai upisao je 15 obrana, a sedam golova zabio je Shinnosuke Tokuda.