Spektakl Brightona i Tottenhama: ‘Galebovi’ pospremili četiri lopte u gol ‘Spursa’ i udaljili ih od vrha Premiershipa

Nogometaši londonskog Tottenhama su u utakmici 19. kola engleskog Premiershipa gostovali kod ekipe Brightona, te na kraju doživjeli poraz od uvjerljivih 4:2.

Spektakl je počeo u 11. minutu kada je Hinshelwood pogodio za 1:0, a asistent je bio Joao Pedro, koji se već u 23. minutu i sam upisuje među strijelce pogotkom sa penala za 2:0 i rezultat prvog poluvremena. U nastavku golijada.

Igrao se 63. minut kada je Estupinan postigao pravu golčinu i povisio na 3:0, dok je žestok udarac gostima zadao Pedro. Brazilac je u 76. minutu, ponovo sa penala, pogodio za nevjerovatnih 4:0 i debakl ‘Spursa’.

Ipak, Tottenham se nije predavao. U 81. minutu je Veliz na asistenciju Sona smanjio na 4:1, da bi malo drame dodao Davies četiri minuta kasnije pogotkom za konačnih 4:2. No, do kraja Postecoglouovi izabranici nisu mogli do čuda i Brighton je upisao trijumf.

Tottenham je, u slučaju pobjede protiv Brightona, mogao do samo bod zaostatka od drugoplasiranog Arsenala, ali su ih ‘Galebovi’ zaustavili za svoje osmo mjesto na tabeli Premiershipa sa 30 osvojenih bodova. Tim iz Londona je tri pozicije iznad sa šest bodova više.