Spektakl i epski preokret u Newcastleu! West Ham imao sve u svojim rukama, a onda se pojavio Barnes i izveo čudo

Nogometaši Newcastlea su u utakmici 30. kola engleskog Premiershipa dočekali ekipu West Hama, te na kraju slavili nevjerovatnim preokretom i rezultatom 4:3.

Iako je Newcastle danas poveo ranim pogotkom Isaka sa penala, gostujući tim je uspio preokrenuti rezultat zahvaljujući golovima Antonija i Kudusa do kraja prvog poluvremena.

Činilo se da je baš sve gotovo na startu drugog dijela igre. Bowen je tada zatresao mrežu domaćih za visokih 1:3. Međutim, sve se okrenulo ulaskom Harveya Barnesa u 67. minutu susreta, pa smo u nastavku gledali pravu ludnicu.

Prvo je Isak postigao svoj drugi pogodak u 77. minutu sa penala za 2:3, da bi zatim u 83., odnosno 90. minutu meča, fenomenalni Barnes sjajnim golovima donio ogroman trijumf i konačnih 4:3 za Newcastle.

St James’ Park je skroz proključao, a popularne ‘Svrake’ se sa nova tri boda nalaze na osmoj poziciji Premiershipa sa 43 osvojena boda, te imaju samo bod manje, ali i utakmicu manje od sedmoplasiranog West Hama i svog današnjeg rivala.