Spektakl na Anfieldu i velika pobjeda Liverpoola nad Fulhamom, hrabri Chelsea uprkos ozbiljnom šoku srušio Brighton

Nogometaši Liverpoola danas su na svom Anfieldu dočekali ekipu Fulhama i na kraju slavili rezultatom 4:3 u spektakularnoj utakmici 14. kola engleskog Premiershipa.

Alexander-Arnold je golčinom iz slobodnjaka doveo ‘Redse’ u vodstvo u 20. minutu susreta, da bi svega četiri minuta kasnije Wilson poravnao rezultat. Ipak, u 38. minutu Mac Allister postiže prelijep pogodak za novo vodsto domaćina, dok je u sudačkoj nadoknadi Tete vratio stvari na početak.

U nastavku je Liverpool dominirao. No, šok u 80. minutu, obzirom da je De Cordova-Reid zabio za preokret, a onda slijedi spektakl. Rezervista Endo u 87. minutu poravnava na 3:3, nakon čega već u narednom napadu Alexander-Arnold postavlja konačnih 4:3 i zlata vrijedna tri boda engleskog velikana.

Chelsea je na Stamford Bridgeu dočekao Brighton i pozitivno iznenadio svoje navijače. Naime, ‘Plavci’ su slavili pobjedu od 3:2. U svega četiri minuta, odnosno od 17. do 21., Enzo i Colwill su domaćem timu donijeli 2:0. Međutim, Buonanotte u 43. minutu smanjuje na 2:1, a zatim šok u vidu crvenog kartona za Gallaghera.

Svejedno su Pochettinovi izabranici u drugom poluvremenu odigrali hrabro, pa je u 65. minutu Enzo sa penala povisio na 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Joao Pedro u sudačkoj nadoknadi i više od toga Brighton jednostavno nije mogao.

Bournemouth i Aston Villa remizirali su rezultatom 2:2. Semenyo i Solanke pogađali su za domaće, no Villa je uspjela da golovima Baileya i Watkinsa na kraju dođe barem do jednog boda. West Ham je također ugostio Crystal Palace u remiju od 1:1. Kudus je donio rano vodstvo ‘Čekićarima’, da bi u drugom dijelu igre Edouard postavio konačnih 1:1.