SPEKTAKL NA OLD TRAFFORDU: United nakon produžetaka srušio Liverpool, heroj ‘Crvenih đavola’ je tinejdžer!

Manchester United je danas na svom Old Traffordu dočekao ljutog rivala Liverpool u utakmici četvrtfinala FA Kupa, te slavio nakon produžetaka rezultatom 4:3.

Gledali smo zaista pravi spektakl na ‘Teatru snova’. Rezultat regularnog dijela igre glasio je 2:2, a zatim je domaćin u produžecima uspio pobijediti ‘Redse’ i doći do polufinala FA Kupa.

Scott McTominay je već u 10. minutu postigao vodeći pogodak za United, da bi pred kraj prvog poluvremena Liverpool ekspresno preokrenuo. Prvo je Mac Allister zabio za 1:1, dok je nedugo nakon njega i Mo Salah pogodio za 1:2.

Sve do 87. minuta nije bilo promjena, a onda je neočekivano rezrevista Antony jedan odbijanac pospremio u mrežu gostiju za poravnanje, te se pristupilo podružecima.

Velikan sa Anfielda je zatim u 105. minutu došao do novog vodstva zahvaljujući pogotku Elliotta, ali Rashford sedam minuta kasnije vraća rezultatski egal Unitedu. Konačnih 4:3 i veliku pobjedu ‘Crvenim đavolima’ donosi 21-godišnji Amad Diallo u posljednjim sekundama meča.

Dakle, u polufinalu FA Kupa ćemo osim Manchester Uniteda gledati Manchester City, Coventry i Chelsea. Coventry je jedini predstavnik niželigaša i oni sada vjeruju u pravo čudo u završnici najstarijeg nogometnog takmičenja.