Spektakl na Parku prinčeva pripao Barceloni, Atletico bolji od Borussije

Barcelona je na Parku prinčeva u Parizu rezultatom 3:2 pobijedila Paris Saint-Germain u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka.

Katalonci su ovom pobjedom napravili veliki korak prema polufinalu Lige prvaka, s obzirom na to da se s prednošću vraća kući uoči uzvrata koji je na programu sljedeći utorak.

Barcelona je povela u 37. minuti pogotkom Raphinhe na asistenciju Yamala. Ujedno je to bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Sjajno je u drugo poluvrijeme ušao PSG i u razmaku od samo tri minute došao do preokreta. Prvo je u 48. minuti zabio Dembele, a za 2:1 je strijelac bio Vitinha u 51. minuti.

Xavi je nakon toga napravio dvije izmjene, a već u 62. minuti se Barcelona vratila i izjednačila preko večeras posebno raspoloženog Raphinhe.

Nastavile su obje momčadi s ofenzivnom igrom i nakon toga, i PSG i Barcelona su jurili pobjedonosni pogodak, a do njega u 77. minuti dolazi Barcelona preko Christensena.

U drugom susretu večeras snage su odmjerili Atletico Madrid i Borussia Dortmund, a slavio je španjolski sastav rezultatom 2:1.

U kakvom će smjeru ići dvoboj na madridskom stadionu Wanda Metropolitano moglo se zaključiti nakon samo četiri minute igre.

Golman Dortmunda Kobel je pogriješio, lopta je stigla do De Paula kojem nije bilo teško da dovede Atletico u vodstvo.

Novi gol u mreži gostiju vidjeli smo u 32. minuti dvoboja, a u strijelce se upisao Lino te postavio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Borussia pokušavala doći do nešto boljeg rezultata što je na kraju i uspjela u 81. minuti kada je zabio Haller i postavio konačan rezultat susreta.