SPEKTAKL U LEIPZIGU: U ludoj utakmici punoj preokreta Bayer slavio golom u 91. minuti!

Nogometaši Bayer Leverkusena slavili su u derbiju 18. kola njemačke Bundeslige na gostovanju kod RB Leipziga rezultatom 3:2.

Leverkusen je ovom pobjedom opet pobjegao Bayernu na sedam bodova, dok je RB Leipzig ostao na 33 osvojena boda.

Domaćini su poveli nakon samo sedam minuta igre kada je Simons sjajnim udarcem matirao gostujućeg golmana za veliko slavlje erupciju oduševljenja na tribinama Red Bull Arene.

S tim rezultatom otišlo se na odmor, a poravnanje smo vidjeli nakon samo dvije minuta igre u drugoj dionici susreta.

Nakon jednog ubačaja Grimalda s lijeve strane, na drugoj stativi našao se Tella koji je poslao loptu u mrežu domaćina.

Nedugo potom RB Leipzig vratio se u utakmicu i još jednom poveo. Sijevnula je kontra domaćih nakon kornera gostiju, Olmo je lijepo uposlio Opendu koji preciznim udarcem trese mrežu Leverkusena.

Drugo poravnanje gostima donio je Tah u 63. minuti. Hoffman je ubacio, a Tah nadvisio protivnike u skoku i udarcem glavom zakucao loptu u mrežu RB Leipziga, za 2:2.

U završnici su obje ekipe krenule po puni plijen, ali su gosti bili konkretniji i spretniji, pa su uspjeli u svojoj namjeri u 91. minuti.

Još jednom je gol pao nakon kornera. Izveo ga je Grimaldo, a još jedan defenzivac Hincapie se sjajno snašao u petercu i nogom u padu poslao loptu pod prečku, za konačnih 2:3.