SPEKTAKL U RIJADU: Real Madrid nakon produžetaka srušio Barcelonu za finale Superkupa

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u finale španjolskog Superkupa nakon što su večeras u Rijadu slavili u El Clasicu protiv Barcelone 3:2 nakon produžetaka.

Od početka susreta snage na terenu su bile dosta ujednačene te su obje momčadi u zanimljivom prvom dijelu propustile nekoliko izglednih prilika. Jednu od njih ipak je uspio iskoristiti Real u 25. minuti nakon velike greške Barcelone, a strijelac je bio Vinicius za 1:0.

Ipak, četiri minute prije odlaska u svlačionice Barcelona stiže do poravnanja i to opet nakon katastrofalne greške, ovaj put Militaa. Strijelac je bio Luuk De Jong, a rezultat nakon prvih 45 minuta glasio je 1:1.

Gotovo identičan nogomet smo gledali i u nastavku susreta, a takva igra je više odgovarala Realu koji u 72. minuti dolazi do nove prednosti. Na pravom mjestu u pravo vrijeme našao se Benzema koji je pospremio loptu u mrežu za veliko slavlje svoje momčadi.

Nije se predavala Barcelona do kraja utakmice, a na kraju je uspjela doći do novog poravnanja i u to sedam minuta prije kraja utakmice kada je Ansu Fati pogodio glavom pored još jednom loše postavljenog Militaa za 2:2.

Nakon toga su na red došli produžeci, a na samom početku Valverde dovodi Real u večeras treće vodstvo. Bila je to sjajna kontra Reala, zadnja linija Barcelone se raspala i nakon asistencije Rodryga, Valverde je pogodio za, pokazat će se, konačnih 3:2.

Real će u finalu Superkupa igrati protiv pobjednika susreta između Atletico Madrida i Athletic Bilbaa. Ova utakmica je na programu sutra.