Spektakl za pamćenje Cityja i Liverpoola, aktuelni prvak Engleske na kraju prošao među osam najboljih EFL Kupa

Manchester City i Liverpool večeras su odigrali spektakularnu utakmicu na Etihadu u okviru osmine finala EFL Kupa, a pobjedu rezultatom 3:2 slavio je aktuelni prvak Engleske.

Pogodaka je bilo kao na traci, dok odbrane u nekim trenucima kao da nisu postojale. Prvo je ‘Građane’ u vodstvo doveo Erling Haaland već u 10. minutu na asistenciju De Bruynea. Ipak, kratko je trajala prednost Cityja jer je Carvalho pogodio nakon 10 minuta za poravnanje.

Spektakl se nastavio i u drugom poluvremenu, pa su za tri minuta viđena dva pogotka. City u 47. minutu dolazi do 2:1 preko Mahreza, a već u narednom napadu Liverpool ponovo vraća egal pogotkom Salaha.

Nakon toga se utakmica malo umirila, ali taj mir nije predugo trajao. Igrao se 58. minut kada na sjajnu asistenciju De Bruynea glavom još bolje pogađa Nathan Ake za konačnih 3:2.

Do kraja susreta Liverpool nije uspio konkretnije ugroziti gol domaćih koji su ovim trijumfom prošli u četvrtfinale EFL Kupa, moglo bi se reći, sasvim zasluženo..