Spektakularan povratak Barcelone: Gubili od Celte iz Viga, a onda u finišu susreta pokupili puni plijen

Nogometaši Barcelone su u utakmici šestog kola španske La Lige na svom terenu dočekali Celtu iz Viga, te na kraju trijumfovali preokretom i rezultatom 3:2.

Izgledalo je da će ovo biti prvi veliki kiks izabranika Xavija Hernandeza u novoj sezoni, ali je ‘Blaugrana’ u završnici susreta uspjela da na nevjerovatan način preokrene rezultat.

Poveo je gost u 19. minutu meča. Tada je domaće navijače šokirao Larsen. Nije Barca mogla da dođe do poravnanja, da bi im novi šok priredio Douvikas, kada je u 76. minutu zabio za 2:0 i već osjetnu prednost Celte.

Ipak u posljednjih 10-ak minuta zaista fenomenalan “comeback”. Prvo je sjajni Robert Lewandwski pogađao u 81. i 86. minutu, dok je konačnih 3:2 postavio Joao Cancelo minut prije završetka regularnog toka utakmice.

Barcelona je ovom vrijednom pobjedom stigla do vrha tabele španske La Lige sa 16 osvojenih bodova, koliko ima i drugoplasirana Girona, a bod manje ima trećeplasirani Real Madrid. S druge strane, Celta je 17. sa samo četiri boda.