Spektakularan sudar uz ‘kišu pogodaka’ Barcelone i Uniteda na Nou Campu okončan remijem, konačna odluka pada u Manchesteru

Nogometaši Manchester Uniteda večeras su u okviru meča Evropske lige gostovali Barceloni, a konačan rezultat na kraju spektakularne utakmice glasio je 2:2.

Prvo poluvrijeme obilovalo je šansama na obje strane, ali su izostali pogotci. Najzaslužniji za mirovanje i jedne i druge mreže bili su golmani, De Gea i Ter Stegen.

No, u drugom poluvremenu viđena su čak četiri pogotka. Prvo je nakon centaršuta Raphinhe loptu u mrežu Uniteda pospremio Alonso za 1:0. Svega tri minuta kasnije poravnanje. Rashford na sjajan način matira Ter Stegena.

Igrao se 59. minut kada je Kounde “zaledio” Nou Camp. Naime, Francuz je nakon jedne nespretne reakcije pogodio vlastitu mrežu za potpuni preokret ‘Crvenih đavola’.

Međutim, Barcelona je u 76. minutu uspjela doći do remija. Tada je Raphinha ubacio loptu koja završava u golu De Gee, a za to je najzaslužniji bio Lewandowski jer je jednim potezom zbunio odbranu gostiju, pa će se sve riješiti tek na Old Traffordu.