Spektakularna partija Conteovih izabranika: Tottenham na Etihadu ‘srušio’ Manchester City

Ekipa Tottenhama je u okviru 26. kola Premiershipa gostovala kod Manchester Cityja i trijumfovala rezultatom 3:2.

Nismo dugo čekali na prvi pogodak. ‘Spursi’ su već u petom minutu susreta došli do vodstva preko Dejana Kuluševskog, koji postiže svoj prvijenac.

Izabranici Pepa Guardiole su u 33. izjednačili. Tada je Ilkay Gundogan odbitak poslao u mrežu gostiju.

Svi su se nadali potpunoj ofanzivi Cityja u drugom dijelu, no u 59. minutu Harry Kane zabija za ponovno vodstvo Tottenhama.

Nakon što je Gabriel Romero igrao rukom u svom šesnaestercu, sudac je nakon konsultacije sa VAR sobom dosudio jedanaesterac. Precizan sa bijele tačke bio je Riyad Mahrez.

U sudačkoj nadoknadi na scenu ponovo stupa fantastični Kane za potpuni šok ‘Građana’. Englez je pogodio i donio svojoj ekipi ogroman trijumf. Konačan rezultat glasio je 3:2.

Ovaj kiks Cityja odgovara Liverpoolu koji je danas savladao Norwich (3:1) i sada zaostaje samo šest bodova za ekipom sa Etihada. Manchester City ima 63 boda, dok Tottenham sa 39 bodova zastupa sedmu poziciju.