Spektakularna utakmica na St James Parku: City i Newcastle podijelili bodove u meču sa ‘kišom pogodaka’

U utakmici sezone Newcastle United i Manchester City podijelili su bodove na St. James Parku, a rezultat je glasio 3:3.

Od prve minute i jedan i drugi tim igrali su izuzetno ofanzivno. Prvi do vodstva stižu ‘Građani’, dok se u strijelce upisao Gundogan. Nakon toga postepeno su domaći krenuli sa preuzimanjem inicijative.

Do kraja prvog poluvremena ‘Svrake’ su velikim zalaganjem došle do preokreta. Prvo je Almiron izjednačio, da bi u 39. minutu Wilson preokrenuo rezultat.

U nastavku još uzbudljivije. Igrao se 52. minut kada je Haaland pogodio stativu, a samo dvije minute kasnije domaćin to kažnjava. Prekrasan pogodak iz slobodnjaka postigao je Trippier za 3:1.

No, City se vraća i u svega tri minuta stiže do dva pogotka. Haaland zabija nakon gužve u petercu Newcastlea, dok u 64. minutu De Bruyne “čarobno” asistira Silvi koji postavlja konačnih 3:3.

Visok tempo igrao se do samog kraja, ali više nije bilo rezultatskih promjena i može se reći da je utakmica završena najrealnijim ishodom, podjelom bodova.