Spektakularna utakmica PSG-a i Lillea na ‘Parku prinčeva’, Messi novom majstorijom u finišu ostavio sve bodove u Parizu

Nogometaši PSG-a danas su odigrali vjerovatno i “najluđu” utakmicu sezone. Na svom terenu ugostili su Lille te na kraju slavili rezultatom 4:3.

Već nakon 20 minuta igre na semaforu je stajalo 2:0 za domaće. Mbappe je majstorijom u 11. minutu otvorio susret, da bi šest minuta kasnije prednost prvaka Francuske duplirao Neymar.

Međutim, Lille se vraća u 24. minutu. Diakite je tada savladao Donnarummu za 2:1 i rezultat prvog poluvremena. U nastavku je palo još čak četiri pogotka.

Gosti su preuzeli inicijativu i za 10-ak minuta stigli do preokreta. Prvo je David pogodio u 58. minutu, nakon čega se u strijelce upisao i Bamba za 3:2.

Finiš meča donosi pravu “ludnicu”. Mbappe u 87. minutu zabija za poravnanje rezultata, a Lionel Messi fenomenalnim udarcem iz slobodnjaka u sudačkoj nadoknadi pogađa mrežu gostiju i postavlja konačnih 4:3.

Ekipa PSG-a lider je Ligue 1 sa 57 osvojenih bodova, imaju osam više od drugoplasiranog Marseillea. S druge strane, Lille je šesti sa 41 bodom na svom kontu.