Spektakularni golovi i sudijska nadoknada za pamćenje na Vicarage Roadu

U prvom meču subotnjeg programa 30. kola engleskog Premiershipa Watford i Leciester City podijelili su bodove odigravši 1:1.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a iz prvog dijela vrijedi izdvojiti jedino priliku koju je imao domaći tim u 35. minuti kada udarac Abdoulayea Doucourea brani Kasper Schmeichel.

Sve vrijedno pomena desilo se u sudijskoj nadoknadi. Prvo je Benjamin Chilwell u 90. minuti fantastičnim udarcem doveo Leicester u vodstvo i svom timu faktički osigurao tri boda, no tu nije bio kraj meča.

Watford je svim silama krenuo prema golu Lisica, a nagrada za to stigla im je u 94. minuti kada je Craig Dawson sjajnim golom makazicama pogodio za 1:1 i svom timu donio jedan bod.

Leicester ostaje na trećoj poziciji sa 54 osvojena boda, dok je Watford 16. sa 28 osvojenih bodova na tabeli Premiershipa.