Spektakularno finale: Real Madrid pobijedio Al Hilal u meču sa ‘kišom pogodaka’ i osmi put postao prvak svijeta

U finalu Svjetskog klupskog prvenstva viđeno je čak osam pogodaka, a prvak Evrope, Real Madrid, pobijedio je azijskog prvaka, ekipu Al Hilala, rezultatom 5:3.

Real je tako večeras stigao do osmog naslova svjetskog prvaka. ‘Kraljevi’ imaju tri naslova Interkontinentalnog kupa na kojem su sudjelovali prvaci Evrope i Južne Amerike, a zatim su pet puta bili prvaci Svjetskog klupskog prvenstva.

Madriđani su poveli već u 13. minutu, dok je na asistenciju Benzeme precizan bio Vinicius. Samo pet minuta kasnije Valverde duplira vodstvo svog tima. S druge strane, Al Hilal preko Marege smanjuje na 2:1 u 26. minutu, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku još pet pogodaka. Za Real su zabijali ponovo Vinicius i Valverde, da bi se među strijelce apsolutno zasluženo upisao i Karim Benzema. U redovima Al Hilala, Vietto je postigao dva pogotka u drugom dijelu igre.

Real se sada definitivno mora fokusirati na Ligu prvaka i duele sa Liverpoolom. Pored najelitnijeg klupskog takmičenja, tu je La Liga u kojoj ne cvjetaju ruže, te Kup kralja gdje Ancelottijev tim igra polufinale protiv Barcelone.