Spezia je sve do posljednjih nekoliko minuta utakmice imala bod u rukama protiv Milana, a onda je na scenu stupio Giroud

U okviru 13. kola talijanske Serie A Milan i Spezia na San Siru odigrali su sjajnu utakmicu, a prvak Italije je na kraju slavio rezultatom 2:1.

Milan je u utakmicu ušao jako i dosta ofanzivno. Napadi su im se isplatili već u 21. minutu susreta. Tada je na asistenciju Bennacera mrežu gostiju pogodio Theo Hernandez.

‘Rossoneri’ su i nakon postignutog pogotka nastavljali da napadaju i imali su svoje šanse, no na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0.

U nastavku malo bolja igra Spezije koja zahvaljujući sjajnom pogotku Daniela Maldinija u 59. minutu stiže do poravnanja.

U posljednjim minutama susreta, tačnije u 90. minutu uslijedio je pravi “show”. Giroud na fantastičan način zabija za konačnih 2:1, nakon čega skida dres i dobija drugi žuti, odnosno crveni karton.

Nakon ovog bitnog trijumfa Milan se nalazi na drugoj poziciji Serie A sa 29 bodova, šest manje od vodećeg Napolija. S druge strane, Spezia zastupa 16. mjesto sa svega devet bodova.