Spezia povela pa doživjela debakl u Bergamu: Atalanta na pogon sjajnog Pašalića utrpala pet komada

U prvoj utakmici 13. kola Serie A Atalanta je pred svojim navijačima na krilima fantastičnog Marija Pašalića stigla do visoke 5:2 pobjede protiv Spezije.

Gosti su “zamrznuli” publiku u Bergamu u 11. minuti kada je mrežu Atalante zatresao M’Bala Nzola. Međutim, to je bilo sve od gostiju u prvom dijelu i nakon toga je na terenu postojala samo jedna ekipa.

Izjednačujući gol samo sedam minuta kasnije zabio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić. Domaćini su postigli još dva pogotka do kraja prvog dijela, među njima i ‘Super Mario‘.

Prvo je Duván Zapata zabio za vodstvo 2:1 u 38. minuti, a onda je tri minute kasnije pogodio Pašalić za 3:1. No, to nije bilo sve od sjajnog ‘Vatrenog‘ na ovom susretu.

Pašalić je u 83. minuti asistirao Luisu Murielu za 4:1 Atalante i tako zaradio titulu igrača utakmice. Teren Gewiss stadiona napustio je u 87. minuti uz ovacije.

Do kraja utakmice mrežu gostiju zatresao je i Ruslan Malinovskyi u 90., a konačnih 5:2 je u samoj završnici, još jednim golom, postavio Nzola.

Atalanta će najmanje ovu večer provesti na diobi trećeg mjesta zajedno s Interom, koji također ima 25 bodova.