Spezia šokirala očajni Inter i ugasila i teoretske šanse za Scudettom u Milanu

Nogometaši Spezije pobijedili su na domaćem terenu momčad Intera rezultatom 2:1 u okviru 26. kola italijanske Serije A.

Inter je dobro ušao u meč i bio dominantniji rival u prvom poluvremenu. No, do gola nisu mogli, što je, po običaju, kažnjeno u nastavku susreta.

Daniele Maldini, sin legendarnog Paola, samo devet minuta nakon ulaska u igru u drugom poluvremenu trese mrežu Onane i utakmicu dovodi na vrhunac.

Gost je započeo sa utrkom za izjednačenje, ali rješenja nisu imali do 83. minute kada je Lukaku uspješno realizovao udarac sa bijele tačke.

Međutim, samo četiri minute kasnije dosuđen je novi penal, ovaj put u korist Spezije. Siguran realizator bio je Nzola za konačnih 2:1.

Spezia je nakon ove utakmice 17. momčad Serije A i ovim trijumfom će napraviti veliki korak u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Inter, s druge strane, sada ima 15 bodova zaostatka za liderom Napolijem i mnogi opravdano smatraju kako je borba za titulu završena večerašnjim kiksem na Alberto Picco stadionu.