Spušteni zastori Serie A: Genoa ostaje među elitom, Lecce putuje u drugu ligu

Genoa je drugu sezonu uzastopce u zadnjem kolu izborila ostanak u Serie A, ove godine domaćom pobjede protiv Verone s uvjerljivih 3:0.

Plavo-crveni‘ su sve riješili u prvih 45 minuta, prva dva gola zabio je Sanabria (13, 25), a za konačnih 3:0 pogodio je Romero (44). Genoa je tako sezonu završila na 17. mjestu sa 39 osvojenih bodova, na kraju četiri više od opasne zone.

Lecce se domaćim porazom d Parme pridružio SPAL-u i Brescii na putu u drugu ligu. Domaći su loše otvorili utakmici kada je u 10. minuti Lucioni zabio autogol, a ubrzo je bilo još lošije kada je Caprari u 24. minuti povisio na 2:0 za Parmu.

Do kraja prvog dijela Lecce se preko Baraka (38) i Meccariella (45) vratilo u igru, ali u nastavku su Cornelius (52) i Inglese (66) vratili Parmi dva pogotka prednosti da bi Lapadula (68) samo ublažio poraz domaćina pogodivši za konačnih 3:4.

Juventus je osvojio devetu uzastopnu titulu prvaka, Inter, Atalanta i Lazio igrat će uz novog-starog prvaka u Ligi prvaka naredne sezone, dok će Roma, Milan i Napoli u Europa ligu.