Srbija nije mogla protiv superiornog Brazila i izuzetno raspoloženog Richarlisona, ‘Orlovi’ će bodove tražiti u narednim utakmicama

U okviru prvog kola u grupi G Svjetskog prvenstva u Kataru, reprezentacija Brazila je rezultatom 2:0 savladala selekciju Srbije.

Srbi protiv popularnih ‘Karioka’ jednostavno nisu mogli, a posebno protiv strijelca oba večerašnja pogotka, fantastičnog Richarlisona.

U prvom poluvremenu izabranici Dragana Stojkovića izvukli su “nulu” i dobro su se držali, za razliku od drugog dijela kada je kvalitet Brazila došao do izražaja.

U 60. minutu Alex Sandro pogađa stativu, da bi dvije minute kasnije Titeova ekipa stigla do vodstva. Poslije udarca Viniciusa lopta se odbila do Richarlisona kojem nije bilo teško da istu pospremi u mrežu za 1:0.

Nije se Srbija još ni oporavila od šoka, a Brazilci postižu drugi pogodak, i to kakav. Ponovo napadač Tottenhama sjajno prima loptu u šesnaestercu te zatim popularnim makazicama zabija i postavlja konačnih 2:0.

U ovoj grupi danas je reprezentacija Švicarske savladala Kamerun. U narednom kolu, već za četiri dana odmjeriti će snage sa Brazilom, dok Srbiju očekuje duel s Kamerunom gdje su svakako favoriti.