Srbija savladala Kanadu i plasirala se u finale Svjetskog košarkaškog prvenstva

Košarkaška reprezentacija Srbije u spektakularno odigranoj utakmici savladala je Kanadu rezultatom 95:86 i tako izborila finale Svjetskog prvenstva.

‘Orlovi’ su od prve minute igrali sjajnu odbranu i tjerali su najveće zvijezde Kanade na faulove, tako da su Kanađani ostali u problemu u ranoj fazi utakmice zbog ličnih grešaka.

Uz odličnu odbranu i probleme za Kanađane, Srbi su konstantno imali i povećavali prednost u prvom poluvremenu. U dva navrata u prvom poluvremenu bila je dvocifrena prednost za Srbiju.

Košarkaška rapsodija izabranika Svetislava Pešića nastavljena je je do poluvremena pa se tako na odmor otišli s plus 13 za Srbiju (52:39).

Nastavak utakmice donio je još kvalitetniju igru Srbije. Iako se očekivalo da će Kanada malo poboljšati napadački segment igre, rival je sve držao pod kontrolom.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je sjajni Bogdanović s 23 poena, a Dobrić je imao 16. Kod Kanade se najviše istakao Barrett s 23 poena.

Drugi polufinalni meč na rasporedu je u 14:40 sati kada se sastaju Sjedinjene Američke Države i Njemačka.

Finalna utakmica Svjetskog prvenstva je na rasporedu u nedjelju od 14:40 sati.