Srbija u najboljem meču na Mundijalu ispustila veliku prednost i poklonila bod Kamerunu

Nogometaši Srbije su remizirali sa Kamerunom rezultatom 3:3 u spektakularnom meču drugog kola grupe G na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Rastrčani i maksimalno mitivisani Kamerun koristi promašaje Aleksandra Mitrovića u 29. minuti i to nakon kornera.

N’Koulou je prebacio loptu na drugu stativu, a tamo je neometano loptu u mrežu poslao Castelletto za rapsodiju na tribinama.

I nakon tog gola Kamerun je imao nekoliko velikih prilika, ali one nisu iskorištene, pa je po običaju uslijedila žestoka kazna.

Srbija preko Pavlovića i Milinković-Savića za samo dvije režira veliki preokret i odlazi na odmor sa golom prednosti.

Početkom drugog dijela, ‘Orlovi’ su najljepšom akcijom na turniru došli do vodstva od 3:1, ali ni tada se Kamerunci nisu predavali.

64. minuta rezervisana je za jedan od najefektnijih pogodaka turnira kada je Aboubakar pobjegao odbrani, a zatim majstorskim lob udarcem matrao Vanju Milinković-Savića.

Dvije minute kasnije, isti igrač ponovo bježi odbrani, a zatim i upošljava Choupo-Motinga koji pogađa praznu mrežu za konačnih 3:3.

Definitivna odluka oo putnicima u čevrtfinale past će u posljednjem kolu. 2. decembra će se sastati Švicarska i Srbija, dok će Kamerun odmjeriti snage s Brazilom.