Srbija velikom pobjedom nad Crnom Gorom stigla na korak do EURO-a, pred plasmanom i Slovenija

Zaključen je i predzadnji ciklus kvalifikacija za EURO 2024., a važnim pobjedama nadomak plasmana na kontinentalnu smotru u Njemačkoj stigle su Srbija i Slovenija.

Srbija je na svom terenu pobijedila Crnu Goru rezultatom 3:1. ‘Orlovi‘ su poveli već u 9. minuti kada je mrežu gostiju nakon proigravanja Lukića majstorski zatresao zabio Mitrović.

U 36. minuti je nakon lijepo izvedenog kontranapada i dodavanja Marušića izjednačio Jovetić.

Srbija je na drugi pogodak čekala do 73. minute. Opet je poentirao Mitrović, ovaj put na asistenciju Tadića.

Četiri minute kasnije Mitrović je uzvratio asistencijom Tadiću, koji je riješio sve dileme oko pobjednika i postavio konačnih 3:1.

U drugom dvoboju ove grupe Mađarska je kao gost remizirala s Litvom 2:2, nakon što je gubila 2:0. Tako je nakon večerašnjih susreta Mađarska prva sa 14 bodova, Srbija ima 13, dok je Crna Gora trećeplasirana sa 8, ali i susretom manje od Srbije.

Nadomak plasmana na EURO došla je i Slovenija, koja je s minimalnih 0:1 slavila u gostima kod Sjeverne Irske.

Slovenci su tako ostali na liderskoj poziciji grupe H sa 19 bodova, koliko ima i Danska, dok trećeplasirani Kazahstan ima 15.