Srpski napadač je jednostavno nezaustavljiv: Juventus na krilima Vlahovića srušio Empoli u gostima

Igrači Juventusa su u okviru 27. kola talijanske Serie A savladali momčad Empolija rezultatom 3:2.

‘Stara dama’ je tako stigla do 14. pobjede u Seriji A i sa 50 bodova učvrstila se na četvrtoj poziciji lige. Juve se vratio u borbu za titulu, trenutno zaostaje “samo” sedam bodova u odnosu na vodeći Milan.

Moise Kean je bio glavni “krivac” za prvi pogodak Juventusa, no najveće zasluge otišle su srpskom napadaču Dušanu Vlahoviću. On je u 32. minutu sjajno pogodio mrežu domaćih za 2:1, da bi drugi pogodak postigao u 66. minutu.

‘Vlahogolu’ je to bio 20. pogodak u ligi i tako se izdvojio na vrhu liste strijelaca. Pretekao je napadača Lazija Ciru Immobilea koji na svom kontu ima 19 pogodaka.

Pogotke za borbeni tim Empolija postigli su La Mantia i Zurkowski. Momčad je sada 13. na tabeli sa 31 bodom na svom kontu.