Šta radi ovaj čovjek: Jude Bellingham ponovo junak Real Madrida, ‘Kraljevi’ do preokreta protiv Getafea

Danas su mali gradski derbi u Madridu odigrali domaćin Real i Getafe u okviru četvrtog kola španske La Lige, a ‘Kraljevi’ su slavili nakon preokreta rezultatom 2:1.

Getafe je šokantno poveo već u 11. minutu susreta. Tada je nakon loše reakcije i jedne amaterske greške odbrane Reala svoju šansu sjajno iskoristio Borja Mayoral pogodivši za 1:0.

Tražio je bivši prvak Evrope izjednačenje, dok im je u 24. minutu odlukom VAR-a poništen i penal. Napadali su izabranici Carla Ancelottija i dalje, no fenomenalni golman gostiju, David Soria, bio je zaista na visini zadatka.

Ipak, na početku drugog poluvremena, Joselu se dobro snalazi pred golom rivala i loptu posprema u mrežu za 1:1. Nastavio je Real sa još jačim pritiskom, te su gol Sorije spašavale prečke i stative u nekoliko navrata.

U trenucima kada se mislilo da će Real ostati bez dva boda danas, ponovo se ukazao čudesni Jude Bellingham. Englez je u sudačkoj nadoknadi pokupio odbitak i pogodio za konačnih 2:1.

Real Madrid i dalje je lider španske La Lige sa maksimalnim učinkom, odnosno 12 bodova nakon prva četiri kola. Getafe je 13. sa četiri osvojena boda.