Štajerski ponos senzacionalnim preokretom zakomplicirao PLTS

Nogometaši Maribora su u sklopu 28. kola Prve lige Telekom Slovenije (PLTS) u ludom meču svladali Triglav sa 3:1 u gostima i tako došli na samo bod minusa za prvoplasiranom Olimpijom.

Štajerski ponos‘ gubio je 1:0 sve do 78. minute, kad ga je u utakmicu šokantnim autogolom vratio Udovič. Pet minuta kasnije Zahovič je pogodio za preokret, a veliku pobjedu gostima osigurao je Tavares majstorskim pogotkom u 85. minuti.

Maribor je tako iskoristio raspad u Olimpiji i s tri uzastopne pobjede od nastavka sezone se potpuno vratio u igru za titulu prvaka.

Olimpija je u nastavak sezone ušla s pet bodova prednosti ispred Celja i Aluminija i čak devet više od Maribora. No, ‘Zmajčeki‘ su izgubili posljednja dva meča zaredom, a o kakvoj je krizi riječ, najbolje je pokazao Bravo koji je u Stožicama slavio s 5:0.

Do kraja PLTS-a na programu je veliki slovenski derbi sljedećeg vikenda, a u posljednjem kolu sastaju se Celje i Olimpija.